دومین جایزه مسئولیت اجتماعی
CSRAWARD.IR

csr سی اس آر

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

يحيي آل اسحاق رييس اتاق بازرگاني ايران و عراق

حقيقت توجه به مسئولیت اجتماعي در حوزه تاريخي و ديني ما از پيشينه عميقي برخوردار است

يحيي آل اسحاق رييس اتاق بازرگاني ايران و عراق نيز در اين همايش طي سخناني ضمن برشمردن تاريخ مملو از خير و بركت ايران در زمينه عمل به مسئولیت اجتماعي گفت : ايرانيت و اسلاميت ما در طول تاريخ گواه انجام امور خير با عناوين مختلف است و ايرانيان از گذشته در اين حوزه سرآمد ساير جوامع بوده اند.
وي افزود : اساسا در اعتقادات ما موضوعي به نام وقف وجود دارد كه يكي از راههاي عمل به مسئولیت اجتماعي است و اين مساله نشان مي دهد حقيقت تفكر و انديشه توجه به مسئولیت اجتماعي در حوزه تاريخي و ديني ما از پيشينه عميق و استواري برخوردار است.
آل اسحاق در ادامه با اشاره به تجارب جهاني اين حوزه و وظايف بنگاههاي اقتصادي گفت : تجربه جهاني نشان داده شركت ها و بنگاههاي اقتصادي كه به حوزه مسئولیت اجتماعي نگاه ويژه داشته اند در حوزه هاي اقتصادي و مالي نيز موفق بوده اند و بهره وري آنها بسيار بالاتر از شركت هاي مشابه بوده است. براين اساس شركت هايي كه الزام به حوزه مسئولیت اجتماعي در آنها جزو ماموريت ها و وظايف اساسي ديده و نهادينه شده جداي از موفقيت هايي كه در حوزه هاي معنوي دارند در بخش اقتصادي نيز از بهره وري بسيار بالاتري برخوردارند.
رييس اتاق بازرگاني ايران و عراق همچنين به سابقه بنگاههاي اقتصادي در ايران اشاره كرد و يكي از دلايل موفقيت آنها در گذشته را توجه به مسئولیت اجتماعي و امور خير دانست و گفت : در حوزه مسايل ديني و اعتقادي ما خدمت به خلق خدا بهترين عبادت شمرده شده است و در گذشته شركت هايي اقتصادي ما بر اين حوزه تاكيد بسيار زيادي داشتند و امروز نيز به لطف خدا اين مسير ادامه دارد و بنگاههاي اقتصادي براساس شرايط روز تا حد توان به مسئولیت اجتماعي خود عمل مي كنند.
وي درپايان با تاكيد بر اين نكته كه شركت هاي اقتصادي بايد در وهله اول توجه به كاركنان خود را به عنوان اداي مسئولیت اجتماعي مدنظر قرار دهند تصريح كرد : روحيه بالاي كاركنان در رسيدن بنگاههاي اقتصادي  به موفقيت نقش بسيار بااهميتي دارد. برهمين اساس مديران بنگاههاي اقتصادي بايد بدانند اولين قدم در حوزه عمل به مسئولیت اجتماعي كاركنان ايشان هستند. با اين كار هم بهره وري اقتصادي شما توسعه پيدا مي كند و هم خدمت به خلق خدا انجام شده است. من معتقدم در شرايط اقتصادي موجود زمان حاضر بهترين فرصت براي خدمت به مردم است و همه بايد تلاش كنيم تا از اين مسير سخت عبور كنيم.

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک،
برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021


دبیرخانه اجرایی : تهران، خیابان بهشتی، ابتدای خیابان صابونچی,
پلاک 3 , طبقه 4 شرقی ( شرکت هم آورد)

 

Template Design:Dima Group