جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران|csr award

اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران
اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران

 

فاطمه دانشور در ابتدای نشست با تشکر از حضور فعالان بنگاههای بزرگ در این نشست، به تشریح اهمیت این موضوع در رفع معضلات اجتماعی و زیست محیطی پیرامون شرکتها پرداخت.
فاطمه دانشور خواستار شد: اتاق بازرگانی ایران  بستری را فراهم کند تا بنگاه  ها بیشتر درگیر  مفاهیم  حوزه مسوولیت اجتماعی  شوند .
وی افزود: عمده مشکل ما  مفهوم  شناسی  است  یعنی خیلی از بنگاه ها مفهموم مسوولیت اجتماعی را نمی دانند و تعبیرشان از مسوولیت اجتماعی صرفا خیریه است و این بخش کوچکی از  تعریف مسوولیت  اجتماعی است ،نه همه آن. بنابراین در راستای برگزاری جایزه، سلسله نشست هایی  با دعوت از  مدیران بنگاه های اقتصادی متقاضی برگزار می گردد که به تبیین ابعاد مختلف این مفهوم و نهادینه کردن آن می پردازد. ایشان در ادامه مسئولیت اجتماعی را یک استراتژی در عرصه کلان و خرد شرکتها و انتشار و تاثیرات مثبت آن را می توان در حوزه های مختلفی چون محیط زیست، کارکنان بنگاهها،  زنجیره اخلاقی محیط بازار و صنعت، پیمانکاران و تامین کنندگان مشاهده نمود.
وی افزود، بخش دولتی یکی از بازیگران در حوزه مسولیت اجتماعی است چرا که بر شرکتهای خصوصی، نیمه دولتی و افراد جامعه تاثیر گذار است. وزارتخانه ها و نهادهای دولتی با تهیه منشورهای مسولیت اجتماعی و تعیین مواضع خود و اعلام به شرکتهای طرف قرارداد آنها را ملزم به رعایت اصول اخلاقی در حوزه های مسولیت اجتماعی نمایند و از طرفی  با این اقدام در بحث های اخلاقی، فسادهای مالی و اقتصادی شفاف سازی برای افراد جامعه نیز صورت می گیرد.
ریاست کمیسیون حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران در خاتمه خاطر نشان کرد: در حال حاضراز برگزاری این جایزه استقبال صورت گرفته و این مفهوم در نهادهای دولتی مانند وزارت نفت، راه و شهرسازی، شورای شهر و شهرداری ورود پیدا کرده و پیاده  شده و یا در حال انجام است و شاهد اضافه شدن فعالیت هایی در این حوزه می باشیم و فقط نگران سودجویانی هستیم که به دلیل عدم آگاهی کافی از مسولیت اجتماعی  بدون ارزیابی درست اقدام به معرفی آن می نمایند.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

حامیان جایزه

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک، برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021


 دبیرخانه اجرایی : تهران، خیابان مطهری، بعد از متروی مفتح، پلاک 212 ، طبقه دوم
تلفن : 42706-021  نمابر 88340929 - 021
info[@]csraward.ir

 

آمار بازدید جایزه ملی مسئولیت اجتماعی

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط گروه نرم افزاری دیما ، قدرت یافته از دیما سی ام اس

تمامی حقوق برای نشان مسئولیت اجتماعی محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group